Velenje je bilo v soboto, 6. junija prizorišče Atletskega pokala Slovenije za pionirje in pionirke U16. Trinajst naših atletov nam je ponovno prineslo ogromno veselja in zadovoljstva saj so tekmovali odlično. Prav ob koncu dneva so dekleta v štafeti 4x300 m, v postavi Alina Koder, Nika Ivec, Taja Pekič in Hana Iza Dover, s časom 2:44,11 odtekla državni rekord in si zasluženo okrog vratu nadele zlate kolajne.
Zmage so se v štafetnem teku 4x100 m veselili tudi fantje. V postavi Denis Vitrih, El-Nur Šehić, Patrik Bauman in Žan Mikložič so dosegli čas 47,07. Nepremagljiva za vso konkurenco sta bila tudi Žan Mikložič v teku na 100 m in Taja Pekič v teku na 300 m z ovirami. Oba sta popravila osebne rekorde. Žanov sedaj znaša 11,28, Tajin pa 43,22. S svojim nahjitrejšim tekom na 300 m se je drugega mesta razveselila Hana Iza Dover. Ure so se jih ustavile pri 39,84. Bronasto kolajno pa si je okrog vratu nadela Nika Ivec v teku na 80 m z ovirami. Tudi ona je popravila svoj osebni rekord, ki sedaj znaša 12,15.
Sedmi je bil v skoku v daljino El-Nur Šehić. Njegov rezultat pa 582 cm. Z rezultatom 53,07 je bila deseta dekliška štafeta 4x100 m, ki je tekla v postavi Kateryna Shovheniuk, Ela Hočevar, Melanie Jaklin in Mia Klara Polanec. Ela Hočevar je v daljino skočila 473 cm kar je pomenilo štirinajsto mesto. Denis Vitrih je v teku na 100 m dosegel čas 13,93 in bil štiriindvajseti. Pri dekletih smo v disciplini teka na 100 m imeli kar pet predstavnic. Osemnajsta je bila Alina Koder (13,41), štiriintrideseta Mia Klara Polanec (14,01), mesto za njo z enakim časom Melanie Jaklin, sedeminpetdeseta je bila Kateryna Shovheniuk (14,66) in enainsedemdeseta Tiana Celcer (15,65).
Dan kasneje, 7. junija je prav tako v Velenju potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za mladince in mladinke U20. Od naših atletov je nastopil samo Tomaž Potočnik, ki je metal kopje in disk. V metu kopja je dosegel 45,03 m in bil četrti, v metu diska pa 32,24 m in bil sedmi.
Vsem atletom čestitato za uspešen vikend.