Pretekli vikend je v Mariboru potekalo Prvenstvo Slovenije v mnogobojih. V kategoriji mlajših mladincev U18 je nastopil Jan Emeršič in se v tej najzahtevneši disciplini atletskega programa, kjer morajo atleti v dveh dneh opraviti z desetimi disciplinami, odrezal odlično. Zbral je 5119 točk in zasedel drugo mesto. Njegovi rezultati po disciplinah so bili naslednji:
100 m: 11,80
Skok v daljino: 623 cm
Suvanje krogle: 8,95 m
Skok v višino: 154 cm
400 m: 59,06
110 m/ovire: 15,22
Met diska: 26,45 m
Skok s palico: 260 cm
Met kopja: 44,55 m
1500 m: 5:08,27
Janu čestitatmo za njegov prvi destereboj in verjamemo, da ga čaka samo še pot navzgor.