V Slovenj Gradcu je pretekli vikend potekalo Prvenstvo Slovenije za maldince in mladinke U18 ter mlajše člane in mlajše članice U23. Naši atleti so domov prinesli tri kolajne. Kar dve je osvojil Jan Emeršič pri mlajših mladincih. Bil je drugi v teku na 110m z ovirami (15,05) in tretji v metu kopja (46,31 m). Tretji je bil tudi Žan Stajan pri mlajših članih, in sicer v teku na 400 m. Odtekel je svoj osebni rekord, ki sedaj znaša 48,55. Žan je nastopil tudi v teku na 200 m in bil, prav tako z osebnim rekordom četrti (22,10).
Izjemno sta v teku na 400 m odtekli naši pionirki Hana Iza Dover in Taja Pekič. Hana je bila s 56,62 šesta, Taja pa z 56,67 mesto za njo. Žan Mikložič, ki prav tako še spada v kategorijo pionirjev, se je v obeh špriterskih disciplinah, 100 in 200 m uvrstil v finale. Na krajši razdali je bil z 11,39 šesti, na daljši pa z 22,52 četrti. Četrta je bila tudi Maruša Zei v teku na 800 m (2:16,59). Nika Ivec in Alina Koder sta nastopili v teku na 200 m. Nika je bila s časom 25,89 šestindvajseta, Alina pa z 27,05 devetintrideseta. Mattia Planinšek je v teku na 800 m z 2:20,35 zasedel šestnajsto mesto.
V kategoriji U23 je bila četrta Anja Bezlaj. Za razdaljo 1500 m je potrebovala 4:33,61. Alisa Kotelevska je na 200 m dosegla osebni rekord, 24,61. Filip Martin Fleisinger je v teku na 400 m zasedel deseto mesto (52,89), v teku na 200 m pa je bil osmi (22,91).
Čestitke!